Daniel Logan Kimdir?

6 Haziran 1987'de Yeni Zelanda'da doğan Daniel Logan, içinde bulunduğu amatör rugby takımı bir TV reklamına çıktığında oyunculuk kariyerine başlamış oldu. Bu reklamda Auckland rugby yıldızı Michael Jones tarafından çamura batırılan küçük bir çocuğu canlandırıyordu.

Bir oyunculuk ajansı aracılığıyla daha fazla reklamda yer alıp TV'de göründü, bunlar arasında Yeni Zelanda dizisi "Shortland Street" dizisinin bazı bölümleri ve uluslararası dizi "Hercules" de konuk oyuncu olarak yer aldı.

En bilinen rolü Star Wars Bölüm II: Klonların Saldırısı'ndaki Boba Fett oldu. George Lucas ona olan ilgisini, rolü Star Wars TV dizisinde devam ettirmek istediğini belirterek ifade etti. Tesadüfen, filmde Boba Fett'in babası Jango Fett'i canlandıran Temuera Morrison, Shortland Street dizisinde Logan'ın rol arkadaşıydı. Rol aldığı çalışmalar:

The Legend of Johnny Lingo (2003) - Genç Pua
TakaPu: A Gannet in the South Seas (2003) TV Dizisi - TakaPu (Seslendirme)
Star Wars Episode II: Attack of the Clones (2002) - Boba Fett
Hercules - The Legendary Journeys (1999) TV Dizisi - Zaylan
Shortland Street (1992) TV Dizisi - Ben Hollins


Tüm evrende en çok korkulan ödül avcılarının başında Boba Fett gelir. Bu tehlikeli ve gizemli avcının geçmişi hakkında pek çok soru işareti vardı, ta ki Bölüm II: Klonların Saldırısı gün yüzüne çıkıncaya dek. Babasından çok şey öğrenen ve onun yeteneklerinin yanında sinsiliğini ve kötülüğünü de alan genç bir Boba Fett ile karşılaşmıştık. İşte bu genç Boba Fett'e hayat veren oyuncu Daniel Logan'a kendisi ve canlandırdığı karakter hakkında birkaç soru sorduk ve o da tüm bunları YILDIZSAVASLARI.COM ile paylaşmayı kabul etti. Seveceğinizi umuyor, ve röportajımıza geçiyoruz:

YS.COM: Star Wars evrenindeki en popüler karakterlerden biri hiç şüphesiz Boba Fett’tir. Geleceğin en kötü şöhretli ve korkulan ödül avcısı olmak nasıl bir his?

D.L.: Pek çok hayranı olan bir karakteri canlandırmak harika bir duygu. Karakterin gelecekte neye benzediğini ve nasıl davrandığını görmek bana ilham verdi.

YS.COM: Genç bir Boba Fett’in Bölüm II’de yer alacağını duyduklarında fanlar çok meraklandılar ve sabırsızlanmaya başladılar. Rolü ilk duyduğunuzda ne hissettiniz?

D.L.: Heyecanlandım, hem de ÇOK heyecanlandım. Star Wars’un bir parçası olabilmek gerçek olan bir rüya gibiydi. 13 yaşında dahi, Star Wars’da oynayacak bir aktör olarak seçilmenin ne kadar onur verici olduğunun farkındaydım.

YS.COM: Hiç şüphesiz Bölüm II’deki en heyecan verici sahnelerden biri Obi-Wan ve Jango Fett arasındaki iniş platformu üzerinde gerçekleşen dövüştü. Bize Kamino İniş Platformu sahnesi hakkında biraz detay verir misiniz?

D.L.: Çok ıslaktı! Ama çok da eğlenceliydi. Temuera’nın gökkuşağı renginde bir şemsiyesi vardı ve onunla yağmurlu sette dans ediyordu.

YS.COM: Tüm Star Wars filmlerinin ortak bir parçası da uzaydaki kovalamacalardır. Slave I’i uçurmak zor muydu? Asteroid tarlası sahnesindeki uçuş deneyiminizden bahseder misiniz?

D.L.: Pek zor değildi. Kokpit sahnesinin çekimleri çok zevkliydi. Kokpitin tamamı oradaydı ve ne yeşil ne de mavi perde kullanıldı, yani her şey gerçekti. Dışarıdan bakıldığında sanki yatay olan koltuğa emekleyerek oturmuşum gibi gözüküyor ama çekimlerde öyle değildi. Temuera ile beraber asteroid sahnesi çekimlerinde çok eğlendik. Obi-Wan’ı yakaladığımız sahnedeki “ATEŞ” deyişimi ve şeytanı kahkahamı çok seviyorum.

YS.COM: Sizi ilk görüşümüz “Jango’nun Apartmanı” sahnesi oldu. O sahnede Jango size bir şey söylüyor ve siz de kapıyı kapatıyorsunuz. Jango orada hangi dilde konuştu?

D.L.: Bildiğim kadarıyla o gerçek bir lisan değil. Ama yanılıyor da olabilirim.

YS.COM: Bölüm II sahnelerinden söz etmişken, kendi sahneleriniz arasında favoriniz hangisi, ve neden?

D.L.: Favori sahnem Boba’nın Jango’nun kaskını elinde tuttuğu sahne. Sahnenin çekimi ve müziğin yön verişi sebebiyle çok duygusal geliyor. İçinde yer almadığım sahneler arasındaki favorim ise Yoda’nın Kont Dooku ile olan dövüşü.

YS.COM: Filmde daha fazla aksiyona girebilmek için çok genç olmanıza rağmen, hayranlar daha fazla Boba Fett görmeye bayılırdı doğrusu. Filmden kesilmiş olan hiç genç Boba Fett sahnesi var mı?

D.L.: Hatırladığım kadarıyla yok.

YS.COM: Canlandırdığınız karakterin en çok bağdaştırıldığı diğer bir karakter ise babanız, yani Jango Fett. Sette ve set dışında Temuera Morrison ile ilişkiniz nasıldı?

D.L.: Temuera ve ben çok iyi dostuz. Hala birbirimizi görüyoruz. Sette baba ve oğlu canlandırırken aramızdaki arkadaşlık çok iyiydi.

YS.COM: Tüm Star Wars efsanesi içinde yer alan en genç oyunculardan birisiniz. Bu popüler serinin bir parçası olabilmek size ne hissettiriyor?

D.L.: Tüm söyleyebileceğim şey Star Wars’un bir parçası olabilmenin bana büyük bir onur verdiği. Ben büyüdükçe, Star Wars’un ne kadar geniş bir alana yayıldığını ve popüler olduğunu anlıyorum. Pek çok TV şovunda ve filmlerde Star Wars’a göndermeler yapılıyor. Tüm bu olaylar beni büyülüyor ve daha önce dediğim gibi böylesi büyük bir şeyin küçük bir parçası olabilmek beni gururlandırıyor.

YS.COM: Darth Vader’ın zırhı bir tarafa, Fett ailesinin zırhları da oldukça çekici. Kişisel tercihiniz hangisi olurdu: orijinal yeşil Boba Fett kostümünü giymek mi, yoksa gümüş Jango Fett kostümünü giymek mi?

D.L.: Aslında her ikisini de seviyorum. Jango’nunki pırıl pırıl ve yeni gözüküyor, Boba’nınki de oldukça yıpranmış ve pek çok çatışma atlatmış gibi.

YS.COM: Lucasfilm’den yeni TV dizisi hakkında bazı haberler gelip duruyor. Bu yeni Star Wars TV dizisi’nde yer alacak mısınız? (Eğer alacaksanız, bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme var mı?)

D.L.: Şu anda verebileceğim yeni bir haber yok, bunun yanı sıra bu projede yer almam için herhangi "resmi" bir anlaşma da olmadı. Anladığım kadarıyla bu dizi henüz geliştirme aşamasında. Eğer bu dizide yer almam istenirse bunu çok isterim ve yer almaktan onur duyarım. Yer alsam veya almasam da harika olacağına ve hayranların bayılacağına eminim.

YS.COM: TV dizisini bir kenara bırakırsak, gelecek projeniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

D.L.: Şu sıralar okuluma ve derslerime yoğunlaşmış durumdayım. Ayrıca oyunculuk kariyerimle de ilgileniyorum. Oyunculuk ve diyalog dersleri alıyorum.

YS.COM: Kötü olmanın “cool” olduğunu biliyoruz, ama hiç “Keşke bir Jedi Şövalyesi olsaydım” dediğiniz oldu mu?

D.L.: Hayır, Boba olmaktan çok memnunum. Ama bir Jedi’ı canlandırmam istenseydi ona da hayır demezdim.

YS.COM: Star Wars ürünlerini biriktiriyor musunuz?

D.L.: Biriktiriyorum, Boba Fett ürünlerini toplamaya çalışıyorum. Boba ile ilgili o kadar fazla şey var ki hepsini toplamak yıllarımı alacak. En sevdiklerim arasında hayranların yapmış oldukları bulunuyor. Boba Fett hayranı olup çok yetenekli olan insanlar var.

YS.COM: Web sitemiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

D.L.: Bence harika görünüyor. Fan art bölümündeki çalışmalar çok hoşuma gitti.

YS.COM: Türkiye’deki Star Wars hayranlarına mesajınız nedir?

D.L.: Star Wars’u destekledikleri için hepsine teşekkür ederim. Umarım bir gün harika ülkenizi ziyaret edebilirim.

YS.COM: Düşünüyoruz da belki bir gün genç ödül avcısı, galaksinin bize ait olan kısmına bir görev için uğrayabilir. Bir gün Türkiye’yi ziyaret etmek ister misiniz?

D.L.: Kesinlikle! İstanbul’a Ayasofya’yı ve Topkapı Sarayı’nı görmek için gelmeyi çok isterim. Ayrıca Kapalıçarşı’nın da görülmeye değer olduğunu duymuştum. Türkiye kendi içinde pek çok tarihi barındırıyor. Umarım bir gün kendi gözlerimle hepsini görebilirim.

YS.COM: Bize zaman ayırdığınız ve muhteşem deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

D.L.: Harika sorularınız için ben teşekkür ederim.

Daniel Logan'ın YILDIZSAVAŞLARI.COM'u tavsiye ettiği videoyu izlemek için tıklayın.

Dostumuz Maulseller'ın Daniel Logan ile Celebration III'de çekilmiş fotoğrafı için tıklayın.