BASTILA SHAN HAKKINDA HER ŞEY !

"Bastila Shan, Jedi İç Savaşı'nda ve savaşın hemen sonrasında önemli bir role sahip olmuş insan ırkından, kadın Jedi Padawanı'dır. "Savaş Meditasyonu" tekniğindeki etkileyici yeteneği ile tanınır ki bu teknik savaşın kazanılmasında büyük rol oynar. Bastila, Darth Revan'ı saf dışı bırakmak için gönderilen Jedi birliğinde görevli Jedilardan biridir. Darth Revan'ın ele geçirilmesinden sonra Jedi Konsey'i, Revan'ın zarar görmüş zihnini yeniden programlayarak, Yıldız Üreticisi'ne giden yolu bulmakta Revan'ın bilinçaltından yararlanmak umuduyla, Revan'ı Bastila'nın gözetimine bırakır.

Savaş süresince aşık olacağı kişiyi, hafızasını yitirmiş olan Darth Revan'ı taşırken, Bastila'nın gemisi, Taris gezegeni üzerinde pusuya düşürülür ve Bastila "Kara Vulkar" çetesi tarafından kaçırılır. Revan'ın onu kurtarmasıyla Bastila, Revan'a Yıldız Üreticisi'ni bulma ve yok etmedeki görevinde eşlik eder. Daha sonra Bastila, Darth Malak tarafından yakalanır. Malak onu işkence yoluyla karanlık tarafa çevirir ve onu çırağı haline getirir. Yıldız Üreticisi'nde Revan ile karşılaşan Bastila, Revan sayesinde karanlık taraftan kurtulmayı başarır. Bastila yeniden kendini kanıtlamak için Galaktik Cumhuriyet'e Rakata Savaşı'nda Savaş Meditasyonu ile destek verir. Bastila ayrıca, savaşın sonrasında gerçekleşen kıyımdan kurtulan az sayıdaki Jedi'dan biri olma özelliğine sahiptir."

Yıldız Savaşları. Com, bu kez Lostforum.gen.tr'nin katkılarıyla yepyeni bir özel dosyayı sizlerin beğenisine sunuyor. Gelmiş geçmiş Star Wars oyunlarının en popülerlerinden biri olan Knights of the Old Republic'in favori karakterlerinden Jedi şövalyesi Bastila Shan'ın hayatına ilişkin tüm detayları, ve ona ses verip kimlik kazandıran ses sanatçısı Jennifer Hale ile yaptığımız özel röportajı bu dosyada okuyabilirsiniz.

Bu dosyanın hazırlanmasında emeği geçen Ziya "Jacen Solo" Tanrıverdi, ve Libby Anderson'a teşekkürlerimizi sunarız.

plants