MALAK'IN SON ÇIRAĞI

"Karanlık taraf seni çağırıyor, Bastila. Onu tatmak için can atıyorsun. Benim çırağım ol! Böylece karanlık tarafın bütün gücü senin olsun!"-Darth Malak, Bastila'yı karanlık tarafa çekmeye çalışırken.

Star Forge'u ararken, Bastila ve yandaşlarının gemisi Ebon Hawk, Leviathan tarafından ele geçirilir. Bastila, Revan ve Malak ayrı ayrı hücrelere konur ve sırlarını açığa çıkarmak amacıyla Karath tarafından işkenceye uğrarlar. Özgürlüklerine kavuştuklarında Leviathan adlı Yıldız Destroyeri'nin köprüsüne yol alırlar ve çekici ışını kapatırlar. Amiral Karath'ı ölümcül bir şekilde yaralarlar. Amiral Karath daha sonra Carth'ın yanındaki adamın, Revan'ın gerçek kimliğini açığa çıkarır. Daha sonra Carth bir açıklama bekler. Bastila Carth'a destroyerden kurtulduklarında her şeyi anlatacağına dair söz verir. Fakat Darth Malak onları durdurmuştur. Malak eski ustasıyla karşılaşır. Ne var ki, Revan Malak tarafından etkisiz hale getirilir. Bunun üzerine Bastila Malak'ı oyalamak için atılır; ama ele geçirilir. Malak Bastila'ya yıldırımlarala işkence ederek onu nefretiyle yüz yüze getirir ve onu karanlık tarafın kuyusuna atmayı başarır. Artık Bastila, Darth Bandon'ın yerini alarak Darth Malak'ın çırağı olmuştur. Revan ve Bastila Lehon gezegeninde (Bilinmeyen gezegen olarak tanıdığımız gezegen) "Eskiler'in Tapınak'ı"nda karşılaşır; ama tekrar buluşmaları mutluluktan uzaktır. Bastila Revan'a, Jolee Bindo'ya ve Juhani'ye artık Malak'ın çırağı olduğunu itiraf eder. Dörtlü arasında bir düello gerçekleşir; ama kısa sürer. Konsey'in yaptıklarına rağmen Revan'ın hala çok güçlü olduğunun farkına varan Bastila, Revan'ın Sith'in Kara Lordu olmayı hak ettiğine inanır. Bastila Revan'ı karanlık tarafa çekme girişiminde bulunduysa da bunu başaramaz. Revan buna izin vermez!

Revan Bastila'nın önerilerini reddeder. Kendi başarısızlığına öfkelenen Bastila, Yıldız Üreticisi'ne kaçar. Revan ve Bastila tekrar tekrar yüzleşir. Bastila'nın gücü Yıldız Üreticisi tarafından yenilense de Revan onu yenmeyi başarır. Bir kez daha yenilen Bastila, Revan'a canını alması için yalvarır.

plants